21.09.2022 r., w naszym mieście,  odbyło się uroczyste świętowanie Światowego Dnia Drzewa. Z tej okazji na polkowickim Rynku sporo się działo. Były warsztaty malowania toreb, warsztaty tworzenia świec z wosku pszczelego, konsumpcja pysznego miodu, kiermasz roślin i wiele innych atrakcji. Każdy z nas mógł również zgnieść przyniesioną butelkę PET, jadąc na EnergoRowerze. Głównym celem imprezy było wyrobienie u dzieci nawyku dbania o środowisko, a jednocześnie działania na jego rzecz. Dzieci twórczo oraz owocnie spędziły czas i wróciły do szkoły zadowolone, i z torbami pełnymi prezentów.

15.09., jak co roku, klasy 1-3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Ten dzień, z kropką w tle, to przede wszystkim dzień kreatywności, wiary we własne możliwości, to dzień rozmów o tym, że każdy jest wyjątkowy i w każdym drzemie jakiś talent. W każdej klasie uczniowie mogli opowiedzieć o swoich zdolnościach i wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas różnych zajęć plastycznych, muzycznych, tanecznych i innych... 
To był dzień pełen wrażeń! 

Szanowni Państwo! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki Państwa zaangażowaniu, spośród 21 projektów siódmej edycji Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego, nasz projekt modernizacji szkolnego placu zabaw „Minilandia” zwyciężył, zdobywając 367 głosów!!! BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE  PAŃSTWA GŁOSY !!! Poniżej szczegółowe wyniki głosowania:

https://pbo.polkowice.eu/wyniki-3/

received 3274165676204574

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w zajęciach KLUBU FILOLOGA w naszej szkole. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 15.25-16.10 (po 8 lekcji). Zaczynamy już  od Października. Na zajęciach będziesz miał możliwość poszerzać swoją wiedzę z języków obcych- angielski, niemiecki, francuski czy łacina. Zajęcia będą prowadzone przez wszystkich nauczycieli języków obcych w naszej szkole. Szlifuj z nami swoje umiejętności językowe. Zapraszają Nauczycielki języków obcych. Zapisy u każdej z nas. 

klub          

2 i 3 września w Szklarskiej Porębie odbywały się INWA Mistrzostw Świata Nordic Walking 2022. W zawodach udział wzięło blisko 800 zawodników rywalizujących na dystansach: 5km, 10km i 21,1 km. Wśród uczestników znalazły się dwie nasze uczennice Lena Babisz i Ada Rudnicka, które w swojej kategorii wiekowej zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce (VIII i IX miejsce). Obie uczestniczki przyznają, że udział w tym wydarzeniu dostarczył im dużo wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Za motywację i przygotowanie dziewczyny dziękują trenerowi p. Bogdanowi Grygorowiczowi.