Osiągnięcia sportowe

A- A A+

Szach i mat!!!

Marcel Misiek i Sebastian Ruliński na podium w XIV Międzypowiatowych  Mistrzostwach Szachowych w Przemkowie.

W Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie odbyły się XIV Międzypowiatowe Mistrzostwa Szachowe pod Patronatem Burmistrza Przemkowa – Jerzego Szczupaka. W tym roku udział w turnieju wzięło 102 szachistów. Zespół Szkół gościł zawodników z Lubina, Żar, Głogowa, Przemkowa, Polkowic, Gaworzyc, Przecławia oraz Wiechlic. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, po 15 minut na zawodnika. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych:

- grupa A (uczniowie klas 1-3 SP i młodsi) liczyła 28 zawodników. Zwyciężył Julian Fidysz z UKS Szach-Mat Przemków. II miejsce zajął Sebastian Ruliński z SP 3 Polkowice, a III Michał Kluska z SP w Grębocicach.  Na IV miejscu uplasował się Maksym Wajs z SP 3 Polkowice

- grupa B (uczniowie klas IV –VI SP) rywalizowało 34 zawodników. Zwyciężył Maciej Marciniak z SP nr 1 w ZS w Przemkowie. Drugie miejsce zajął Marcel Misiek z SP 3 Polkowice, a trzecie Patryk Lisik z SSP w Żarach. Na XI miejscu uplasowała się  Karolina Poręba z SP 3 Polkowice

- grupa C (uczniowie klas VII-VIII SP) rywalizowało 16 szachistów. Puchar zwycięzcy w tej kategorii odebrał Mateusz Chomiak z SP w Wiechlicach. Drugie miejsce wywalczył Michał Suchecki z SP w Wiechlicach, a trzecie Marcel Kusiak z SP w Przecławiu.Na IV miejscu uplasował się Maciej Konarski, a na X  Paweł Isztwan – oboje z z SP 3 Polkowice.

Opiekunem podczas zawodów był Przemysław Skalik

Koszykarskie sukcesy

Reprezentantki SP 3 zajęły 4 miejsce w Dolnośląskich Finałach Igrzysk Dzieci. Niewiele zabrakło aby na szyjach naszych młodych uczennic (klasy 1-6) zawisły medale. Nieznacznie uległy koleżankom z Wrocławia i Ziębic, bezkonkurencyjna okazała się SP 11 z Jeleniej Góry. Skład drużyny: Aleksandra Romaszko, Zuzanna Koryzna, Lena Babisz, Ada Rudnicka, Lena Chmielowska, Magdalena Caniewska, Aleksandra Greń, Nadia Węgrzyn, Judyta Krysztof, Natalia Poczwardowska, Amelia Laskowska, Maja Klepacka, Kalina Majewska, Natalia Biedrzycka, trener Sebastian Rudnicki. Nieco lepsze nastroje mogą mieć starsze koleżanki. Uczennice naszej szkoły występujące w barwach MKS Polkowice zostały Wicemistrzyniami Polski  w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 15. Wygrały kolejno turnieje, ćwierćfinałowy w Bochni, później półfinałowy w Żyrardowie. W turnieju w Gdańsku, po zaciętych 4 zwycięskich spotkaniach, uległy w walce o złoto zespołowi ENEA AZS Poznań. Srebrne medalistki Szkoły Podstawowej nr 3 w Polkowicach: Hanna Klepuszewska, Klaudia Pilichowska, Julia Koryzna, Julia Rakowska, Izabela Romaszko, Zuzanna Koryzna, trener Sebastian Rudnicki.

Strzelali gole koncertwo

Reprezentacja klas 5 świetnie zaprezentowała się w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej. Pomimo iż turniej organizowany był dla szóstoklasistów zawodnicy SP 3 byli bezkonkurencyjni i pewnie wygrali trzy swoje spotkania. Na koniec otrzymali słodki poczęstunek i okazały puchar. Zawody zorganizowane były z okazji jubileuszu 50-lecia  Szkoły Podstawowej nr 2 w Polkowicach. Zwycięski skład: Piotr Bochen, Mariusz Kamiński, Mariusz Dereń, Wiktor Kołtun, Fabian Serwiński, Alan Woźniak Bonifaczuk, Damian Duszyński, Natan Szumański, Seweryn Lemke, Krystian Maciuk.

Michał Kuziemka najlepszy w Polsce

Najlepszy rezultat w kraju w kategorii U14 uzyskał  zawodnik LKS Polkowice, uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 Michał Kuziemka podczas międzynarodowych halowych zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się 20.03. Jabloncu. Michał startował w pchnięciu kulą 4 kg i osiągnął rezultat 10,84m, to najlepszy wynik w kraju w kategorii U14. Dodatkowo wziął udział w konkursie pchnięcia kulą 3 kg deklasując rywali. Michał pchnął kulę na odległość 12,60 m, uzyskał przewagę ponad 3 m nad następnym zawodnikiem. Trenerem zawodnika jest Robert Pierzchała.

Brawo lekkoatleci

Znakomity start zanotowali młodzi zawodnicy LKS Polkowice, uczniowie naszej szkoły podczas międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego, który odbył się 16.02.2022 w czeskim Jabloncu. Dagmara Janczak startująca w trójskoku zwyciężyła w kategorii open, skacząc na odległość 10, 10 m. Michał Kuziemka zwyciężył w kategorii U14 pchając kulę na odległość 9, 65 m. Dagmara aktualnie jest liderką krajowych list w trójskoku w kategorii U16, Michał zajmuje 2 miejsce w kategorii U14 w pchnięciu kulą. Warto dodać, że zawodnicy startowali tuż po zakończeniu zgrupowania w Szklarskiej Porębie.