A- A A+

Czteroosobowe reprezentacje klas VI brały udział w Turnieju I Pomocy. Uczniowie musieli odpowiadać na pytania teoretyczne oraz w formie praktycznej udzielić pierwszej w różnych przypadkach. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o zajętych miejscach zadecydowała akcja ratownicza z masażem serca  na manekinie. Najlepszymi ratownikami okazała się klasa VI c – gratulujemy wygranym. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

W dniu 23 maja odbył się szkolny konkurs biologiczny ,,Tajemnice ludzkiego ciała”. 19 uczniów klas 7 zmierzyło się z pytaniami dotyczącymi budowy i funkcjonowania naszego organizmu. Z przyjemnością informujemy o wynikach: 

 I miejsce - Paulina Hojdeczko z klasy 7f 

II miejsce - Pola Gliszczyńska i Julia Zawadzka z klasy 7b  

III miejsce - Maja Janecka z klasy 7b  

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom konkursu odwagi zmierzenia się z tym wyzwaniem i sprawdzenia swojej wiedzy.  

                                                                              nauczycielki biologii 

image

Jesień w naszej szkole upłynęła pod znakiem debat. Debatowano w bibliotece oraz w klasach. O tematyce i wynikach debat bibliotecznych można było już przeczytać na stronie naszej szkoły. Czas na krótki raport z debat klasowych. Wszystkie klasy na godzinach wychowawczych najpierw poznawały zasady kulturalnej dyskusji, a później przećwiczyły swoje umiejętności w praktyce. Odbyły się dyskusje na bardzo różne tematy. Na przykład klasa 8b rozważała temat ,,Moja sprawa czy publiczna?”. Uczniowie analizowali znaczenie obawy przed oceną osób postronnych. W klasie 7g dyskusja dotyczyła wpływu na zachowania innych i swoje. Uczestnicy debaty doszli do wniosku, że poprawę można zacząć wyłącznie od siebie, a szukanie winy w innych nic nie daje. Klasa 4 b zastanawiała się, jaki powinien być nauczyciel marzeń. Zgodnie ustalono, że dobry nauczyciel przede wszystkim nie może nikogo faworyzować, powinien mieć poczucie humoru i być serdeczny. Natomiast uczniowie klasy 6b tak polubili debatowanie, że zajęli się kilkoma tematami. Rozważali między innymi, czy powinni korzystać w szkole z telefonów komórkowych. Uczestnicy dyskusji mieli podzielone zdania, do których potrafili znaleźć bardzo przekonujące argumenty. Inne tematy debat to między innymi: Jak dyskutować, by dyskutować skutecznie? ; Czy warto czytać lektury? ; Co z tymi maseczkami? nosić - nie nosić; Hałas wokół nas - co z nim zrobić? ; Czy warto ustalać reguły w życiu klasy? ; Czy szkoła jest potrzebna? ; Lepiej kupić psa, czy wziąć ze schroniska? ; Za czy przeciw zwierzętom w ZOO? Część klas skorzystała z propozycji przedstawionych na stronie http://www.polskadebatuje.org/cwiczenia/. Podczas debat okazało się, że uczniowie bardzo lubią się wypowiadać, chętnie angażują się w dyskusję, szukają argumentów oraz starają się być dobrymi mówcami i słuchaczami. Czasami było to trudne, ale w końcu praktyka czyni mistrza. 

E.R. 

Land art to dziedzina sztuki, którą poznaliśmy już we wrześniu, dzięki uczniom klas 4. Wszystkich, którzy nie mieli okazji zobaczyć ich prac, zapraszamy tutaj. Tym razem czas na dzieła uczniów klasy 6h i 6f.  Zapraszamy do fotogalerii!

E.R.

Nasza Szkoła, która promuje zdrowie i bezpieczeństwo w czasie wakacji  w dniach 14-15 czerwca 2021 r. we współpracy z Komendą Straży Miejskiej w Polkowicach przeprowadziła egzamin na kartę rowerową. Kartę uzyskało 82 uczniów Naszej Szkoły, wszystkim gratulujemy i zachęcamy do aktywnego wypoczynku w trakcie wakacji.

P.S. Pamiętajcie o kaskach