Szkolna Akademia Tańca

A- A A+

taniec.pngChcesz się nauczyć ciekawych, prostych układów tanecznych?

Jeśli tak – zapraszamy Cię do Szkolnej Akademii Tańca.

Raz w miesiącu uczennice z klasy IIA będą prezentować  nowy, prosty układ, który będzie zamieszczany na stronie szkoły.

Jeśli masz własną propozycję ciekawego tańca -  zapraszamy do współpracy  
(kontakt z Oliwią Serwińską lub Natalią Jaworską z IIA).

Zaczynamy od  dynamicznego tańca – „Skrzypek”.

Spotykamy się w środy na długiej przerwie /okrągły hol/.

 Klasa IIA

 

Taniec + muzyka + zabawa = karnawał

Karnawał to czas radosnych zabaw.

W ostatni dzień  przed feriami  odbył się pokaz taneczny, w którym wystąpiło  prawie 70 uczniów. Układy taneczne mogli obserwować głównie uczniowie klas I i II, chociaż nie zabrakło też przedstawicieli klas III.
Gorączkowe przygotowania trwały niemal do ostatniej chwili. Czy nam się udało ocenicie sami, oglądając przygotowany materiał filmowy.
Sala udekorowana karnawałowo, nagłośnienie i oświetlenie bez zarzutu, prowadzący przygotowani perfekcyjnie. Wreszcie można było zacząć.
Jako pierwsze wystąpiły dziewczyny z klasy IIIA, IIA, IIE oraz z IB prezentując „Skrzypka”. Potem mogliśmy oglądać dziewczyny z klasy IIB w układzie na stepach.  Z kolei parkietem zawładnęły uczennice z IIA  tańcząc do piosenki „Waka, waka”. O tym ,że tańczyć mogą nie tylko dziewczyny przekonała nas klasa IIIA wykonując najbardziej popularny w naszej szkole taniec belgijski. Potem przyszła pora na wspólną zabawę przy utworze „Hey baby” . Dynamiczny i żywiołowy rock and roll  zaprezentowały uczennice z klasy IA. Z kolei dziewczyny  z klasy IIE  i IB połączyły swoje siły i oczarowały nas układem do piosenki  „Uptown funk”. Zwieńczeniem  pokazów była wspólnie odtańczona „Belgija”– ledwo udało się wszystkim pomieścić.
Czas pokazów i wspólnej zabawy dobiegł końca. Fajnie byłoby to jeszcze kiedyś powtórzyć.